Zapraszamy na wyjątkowy koncert Babu Król + Smutne Piosenki, który odbędzie się 13.10.2019r. w Mieście w Bielsku-Białej.
 
NOWA FALA POLSKIEGO DANSINGU
vol.1 i vol.2
stworzony przez dwa kultowe zespoły:
 
Babu Król https://www.facebook.com/BabuKrol/
Oraz
Smutne Piosenki
https://m.facebook.com/smutne.piosenki.poznan/
 
„Nowa Fala to wielki powrót, szeroki nurt, który ma porwać cały kraj; Polskiego Dansingu – wieloletniej tradycji, czy wręcz instytucji, typowej dla naszej szerokości geograficznej formy zabawy, która miała cały swój zestaw kulturowych artefaktów. W narodzie wciąż jest tęsknota za dancingiem – i to nie tylko u starszych przedstawicieli nacji.” – mówi Paulina Frąckowiak (Smutne Piosenki).
 
4 kwietnia 2019 r ukazała się płyta z coverami i prawdziwymi dansingowymi szlagierami. Nietuzinkowe show koncertowe to autorskie adaptacje dancingowych szlagierów oraz alternatywne wersje coverowe hitów lat ’70 ’80 ’90. To przede wszystkim znani, cenieni i profesjonalni muzycy, od wielu lat funkcjonujacy na polskiej scenie alternatywnej: Jacek BUDYŃ Szymkiewicz i Piotr BAJZEL Piasecki znani z zespołu POGODNO i BABU KRÓL, oraz kwartet SMUTNE PIOSENKI)
Cześć 1 to autorskie kompozycje Jacka Szymkiewicza (Budynia z Pogodno i Babu Króla) oraz Pauliny Frąckowiak (Smutne Piosenki). Część 2 to nietypowe adaptacje hitów skomponowane przez Babu Króla.
 
Możliwe Take on me zespołu A-ha w wersji elektro, Pod Papugami Niemena w wersji dubstepowej lub Daj mi te noc w aranżacji jazzowej:) Koncert dopełnią klasyczne, ale doprawione szczyptą dekadencji dancingowe melodie.
 
Dla młodych i tych pamiętających czasy prawdziwych dansingow. Dużo radości, tańca. Trochę melancholii. Publiczność bawi się wyborowo. Wszyscy znają teksty, a kroków uczyć się nie trzeba. Pokolenia łączą się w tańcu i niezapomnianych melodiach.
 
Tylu wspaniałych artystów na jednej scenie w projekcie bardzo wystrzałowym i zagrzewającym serca wszystkich.
 
klip – Daj mi tę noc (Official Video)
https://youtu.be/XI6sZWew89I
 
klip – A gdyby tak pójść w tango (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=O82vG0QHRKc
 
Jedna z wielu recenzji:
http://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2019/04/22/babu-krol-smutne-piosenki-nowa-fala-polskiego-dansingu-vol-i-i-ii/?fbclid=IwAR2GBzje1NbLa4ELc0JnrqEisE5a4agYVMGfvorllEnRroZWA9lGSkxNCB0
 
Płyty można posłuchać na spotify!
https://is.gd/spotify_dansing
 
 
bilety:
– 25zł (przedsprzedaż)
– 35zł (w dniu koncertu)
 
Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00
 
Miasto
Plac Mickiewicza 2
Bielsko-Biała